Czy możliwe jest sprawić, by strona internetowa na dane frazy kluczowe pojawiła się w topowych pozycjach wyszukiwarki Google na stałe? Oczywiście nie. Algorytm wyszukiwarki Google, który na bieżąco analizuje wszystkie strony www, które dostępne są w internecie, zmienia się bardzo często, nawet kilka razy w roku następują duże zmiany. Co za tym idzie, jeżeli Twój serwis internetowy nie podlega ciągłej optymalizacji, bardzo prawdopodobne jest, że w pewnym momencie przyjdzie ten dzień, kiedy wszystkie frazy kluczowe lawinowo zaczną spadać na dalsze pozycje. Gdy w międzyczasie pojawi się mocno pozycjonująca stronę firmową konkurencją, możemy obawiać się, że powrót do TOP 10 nie będzie już tak prosty.

Bardzo ważnym elementem progresu związanym z pozycjonowaniem stron jest także bieżące dodawanie nowych fraz kluczowych, które mogą docierać do nowych grup potencjalnych klientów. Pozycjonowanie nowych fraz kluczowych dla mocnej strony internetowej będzie łatwiejsze niż na początku, gdy domena nie miała ugruntowanej pozycji.

Trwałość efektów pozycjonowania strony internetowej

pozycjonowanie Wrocław

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm inwestuje środki finansowe w pozycjonowanie. Można przyjąć, że 9/10 firm z pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania Google, podejmuje działania związane z pozycjonowaniem swojej strony internetowej. Patrząc na sklepy internetowe, można przyjąć, że ten odsetek jest bliski 100%. Pozycjonowanie stron wiąże się z ciągłą walką nie tylko z algorytmem Google, ale także z konkurencją pozycjonowanej Strony WWW.

Naszym zdaniem warto współpracować na stałe z zaufaną i spełniającą oczekiwania Agencją SEO. Pozycjonowanie strony internetowej powinno być stałym kosztem, przewidzianym w budżecie w każdej firmie.”