Często w branży SEO można usłyszeć zapytanie od klientów: Ile czasu potrzeba na wypozycjonowanie mojej strony internetowej, aby znalazła się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w Google? Oczywiście to pytanie jest bardzo ważne z punktu widzenia klienta, gdyż każdy przedsiębiorca chce mieć pełną kontrolę nad wydatkami teraźniejszymi i przyszłymi. Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest prosta.

Mnogość czynników wpływających na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce Google jest tak duża, że podanie pewnej odpowiedzi wymagałoby bardzo dużej i sprawnej pracy analitycznej. Jednak szacunkowo odpowiedź na nasze pytanie jesteśmy w stanie podać analizując klika podstawowych czynników. Analizując branżę, czyli siłę konkurencji, która się pozycjonuje na podobne frazy kluczowe oraz przeprowadzając Audyt SEO, możemy podać szacunkowe czas oczekiwania na pojawienie się strony w wynikach TOP 10 na interesujące nas hasła.

Jak długo trwa pozycjonowanie?

pozycjonowanie Wrocław

Pozycjonowanie strony internetowej jest procesem ciągłym i nieprzewidywalnym. Przy niektórych witrynach internetowych pierwsze większe efekty można już dostrzec po pierwszym miesiącu prac, a przy innych serwisach osiągnięcie wyniku TOP 10 może zając nawet pół roku. Duże doświadczenie pozwala nam na bardzo trafne przybliżenie klientowi szacunkowego czasu potrzęsionego na wypozyjonowanie jego witryny internetowej. Pozycjonowanie stron i fraz kluczowych połączonych z małym miastem jak np. „Fryzjer Jelcz Laskowice” prawdopodobnie zajmie mniej czasu niż „Fryzjer Wrocław”, chociaż czas nie powinien przekroczyć ok. 4 miesięcy.

Nasza agencja SEO przykłada się do tego, aby wzrost pozycji w wyszukiwarce Google był ciągły i zauważalny z miesiąca na miesiąc. Chcemy, aby klient widział, że cel pozycjonowania strony będzie osiągnięty.”